Київський електромеханічний фаховий коледж

Київський електромеханічний фаховий коледж  – один з найстаріших закладів освіти з підготовки фахівців для залізничного транспорту, метрополітену, комунального транспорту, енергетичних господарств, автоматизованого виробництва, підприємств звʼязку, ІТ-сфери та інших галузей – був створений на базі залізничного училища (1876) “Для доставления необходимого технического образования лицам, предназначенным к службе во второстепенных технических железнодорожных должностях” 15 листопада 2021 року відсвяткував своє 145-річчя з дня заснування.

 

Під час будівництва залізниці між Одесою та Брест-Літовськом (1868-1869) виникла природна необхідність підготовки осіб, які не тільки володіють технікою будівництва залізниць, але і також можуть займатися їх експлуатацією та подальшим розвитком. Окремі дільниці залізниці (Одеса-Брест, Фастів-Козятин, Знамʼянка-Одеса та декілька інших) були об’єднані в одну спільну систему – Південно-Західну казенну залізницю.

У зв’язку з цим виникла необхідність організації технічного навчання в м. Києві, де знаходилось Управління південно-західних залізниць. Тому у 1876 році було організоване Київське залізничне технічне училище закритого типу.

Основною спеціальністю в училищі була паровозна і будівельно-колійна справа. Орієнтовно у 1902 році стали вводитись телефонія, телеграфія та елементарні основи електротехніки.

Згодом училище із закритого типу перетворилось на відкрите, в ньому могли навчатися також особи, які проживали в м. Києві. Стрімко зростав попит на випускників техніків електрозв’язку та електросилового господарства.

 

 У 1918 році на базі училища було відкрито Київський залізничний механічний технікум. З 1920 року при технікумі було створено електротехнічне відділення, яке у 1921 році було реорганізовано у Вищий електротехнікум, який готував транспортних інженерів з транспортного звʼязку, СЦБ і сильних струмів.

У 1932 році технікум був перейменований в Київський електромеханічний технікум Наркому шляхів сполучення. 

У 1933 році Київський електромеханічний технікум НКШС посів перше місце у всесоюзному змаганні технікумів і отримав перехідний Червоний прапор. У 1934 та 1935 роках технікум утримував перехідний прапор. У 1939-1940 рр. технікум посів друге місце у всесоюзних змаганнях. У подальшому технікум багаторазово ставав переможцем змагань.

Після другої світової війни навчальний заклад називався Київський електромеханічний технікум Міністерства шляхів сполучення, в ньому функціонували чотири відділення за спеціальностями телефонно-телеграфний звʼязок, сигналізація, централізація і блокування, електросилове господарство та електричне постачання залізниць.

 

1956 року Указом Президії Верховної Ради СРСР, враховуючи досягнення колективу технікуму, йому присвоєне звання М. Островського. В цьому ж році технікум переїхав до новозбудованого приміщення на Повітрофлотському проспекті, 35.

9 квітня 1976 року за високі показники технікум був нагороджений Почесним дипломом Міністерства шляхів сполучення та ЦК профспілок працівників залізничного транспорту, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. 

У 1996 році технікум став першим переможцем і першим володарем Перехідного Прапору за перемогу в змаганні серед вищих навчальних закладів Укрзалізниці незалежної України.

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України у 2012 році технікум підпорядковано МОН. Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від  22 червня 2012 року № 739 Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського перейменовано у Державний вищий навчальний заклад «Київський електромеханічний коледж».

24 квітня 2020 року наказом Міністерства освіти і науки України заклад освіти було перейменовано у Київський електромеханічний фаховий коледж.

За 145 років діяльності коледж підготував понад 70000 фахівців.