Рівень бакалаврату – перша сходинка вищої освіти. А навчання на бакалавраті передбачає проведення наукових досліджень з певного напрямку. Для цього потрібно обрати актуальну тему і дослідити її з різних ракурсів. Як викладач дисципліни «Економіка виробництва», я запропонував студентам 4 курсу гр. 420 Б комплексну тему - «Економічні та екологічні аспекти традиційних та відновлювальних джерел енергії».
До честі студентів Максима Шатного, Оксани Шатної, Дмитра Єлизарова, Іванни Гаврик, зацікавила така тематика. Максим і Оксана узяли економічні аспекти заміни традиційних джерел енергії на вітрові та сонячні електростанції.
Дмитра Єлизарова та Іванну Гаврик зацікавила тематика екологічного податку як стимулятора зменшення викидів забруднюючих речовин в теплопостачанні м. Києва і в галузі атомної енергетики України.
Пройшло 4 місяці і студенти, які стали певною мірою дослідниками, видали перші результати. Так, підготували і опублікували у листопаді 2022 року свої перші тези на міжнародній науковій конференції в Київському університеті технології і дизайну.
Минулого тижня відбулося розширене засідання наукового гуртка, на якому студенти-дослідники представили презентації своїх доробків. Присутніми були і інші студенти курсу. Виникла жвава дискусія, яка продемонструвала зацікавленість присутніх у розвитку відновлювальних джерел енергії. Пропонувалися варіанти технічних і економічних рішеннях для Києва і України в цілому.
Про екоподатки в галузі теплопостачання та атомної енергетики звучали доволі песимістичні висновки щодо їхніх стимулюючих функцій. Запропоновано не спрямовувати цей податок до бюджету міста, країни, а залишати його енергетичним підприємствам для фінансування модернізації устаткування станцій, зменшення обсягів викидів відходів у природне середовище. Такий підхід відповідає сучасним світовим трендам.
На теми презентацій студенти-дослідники підготували статті для профільних наукових журналів та тези на конференції.
Вітаємо!
Професор, д.е.н., Малишкін Олександр Іванович.