Студенти бакалаврату у царині науки

Рівень бакалаврату – перша сходинка вищої освіти. А навчання на бакалавраті передбачає проведення наукових досліджень з певного напрямку. Для цього потрібно обрати актуальну тему і дослідити її з різних ракурсів. Як викладач дисципліни «Економіка виробництва», я запропонував студентам 4 курсу гр. 420 Б комплексну тему -  «Економічні та екологічні аспекти традиційних та відновлювальних джерел енергії».

До честі студентів  Максима Шатного, Оксани Шатної, Дмитра Єлизарова, Іванни Гаврик, зацікавила така тематика.  Максим і Оксана узяли економічні аспекти заміни традиційних джерел енергії на вітрові та сонячні електростанції.

Дмитра Єлизарова та Іванну Гаврик зацікавила тематика екологічного податку як стимулятора зменшення викидів забруднюючих речовин в теплопостачанні м. Києва і в галузі атомної енергетики України.

Пройшло  4 місяці і студенти, які стали певною мірою дослідниками,  видали перші результати. Так,  підготували і опублікували у листопаді 2022 року свої перші тези на міжнародній науковій конференції в Київському університеті технології і  дизайну.

Минулого тижня відбулося  розширене засідання наукового гуртка, на якому студенти-дослідники представили презентації своїх доробків. Присутніми були і інші студенти курсу. Виникла жвава дискусія, яка продемонструвала зацікавленість присутніх у розвитку відновлювальних джерел енергії. Пропонувалися варіанти технічних і економічних рішеннях для Києва  і України в цілому.

Про екоподатки в галузі теплопостачання та атомної енергетики звучали доволі песимістичні висновки щодо їхніх стимулюючих функцій. Запропоновано не спрямовувати цей податок до бюджету міста, країни, а залишати його енергетичним підприємствам для фінансування модернізації устаткування станцій, зменшення обсягів викидів відходів у природне середовище. Такий підхід відповідає сучасним світовим трендам.

На теми презентацій студенти-дослідники підготували статті для профільних наукових журналів та тези на конференції.

Вітаємо!

  Професор, д.е.н.,  Малишкін Олександр Іванович.